HISTRIÓN

označenie pre starorímskeho herca a stredovekého kaukliara. V súčasnosti sa tak označuje človek, ktorý chce v spoločnosti vyniknúť, chce byť stále stredobodom pozornosti, chce sa stále predvádzať.
Histrión mal byť pôvodne zameraný len na herecké kurzy pre mládež, ale osobná skúsenosť režiséra Ivana Blahúta, keď pomáhal s prezentáciou konateľovi iste väčšej firmy, ho viedla k rozšíreniu ponuky aj o prezentačné kurzy, ktoré majú svoj základ v hereckom umení. Všetci školitelia sú profesionáli, ktorí vyštudovali daný odbor na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a v súčasnosti učinkujú v rôznych divadlách a televíznych inscenáciách

Ponúkame Vám jednodňový prezentačný kurz, na ktorom sa naučíte pracovať so svojou prezentáciou tak, ako pracujú herci so svojou divadelnou postavou.
Ak chcete mať dobrú prezentáciu, nestačí sa jej venovať deň pred samotným prezentovaním. Musíte ju skúšať, skúšať a znovu skúšať. To znamená vylepšovať, vylepšovať a ešte raz vylepšovať, tak ako herec skúša a vylepšuje svoju postavu.

Judita Hansman: 

špičková slovenská divadelná i televízna herečka (Gigi – Odsúdené, Magda – Ordinácia v ružovej záhrade)

Elena Kolek – Spaskov: 

vynikajúca herečka pochádzajúca z Macedónska. Má praktické skúsenosti ako pedagóg pohybu na konzervatóriu aj na VŠMU.

Ivan Blahút: 

režisér s dlhoročnou divadelnou aj televíznou praxou.
(ak nájdete 10 rozdielov máte kurz zadarmo)